Flash Bellek Virüs Silmek

Kullanımı : Programı indirin.Programı indirip kurunuz.Programı açtıktan sonra sürücüyü seçin.Aşağıdaki resimden bakabilirsiniz.Oradan Flash Belleğinizin sürücüsünü seçin.Eğer tabloda birşey çıkarsa virüs olabilir.Tabloda hiç birşey yoksa flash bellek temizdir.Ama herhangi bir normal virüs olabilir.Flash belleğe virüsü değilde başka birey.Onu da Anti-Virüsle silmek zorundasınız.Her neyse bizi ilgilendiren Flash Bellek virüsü.virüsü tabloda gördüğünüzde seçin ve sil butonuna basınınız.Arkadaşlar ben programı bilgisayarıma indirip kullanımını araştırdım ama elimde virüslü bir flash bellek olmadığı için virüs adını vs. tam olarak bilmiyorum.Benim belleğimi seçtiğimde tabloda hiç birşey çıkmadı.

Üreticiden : Bilgisayarınıza gelişi güzel bir flash bellek veya harici disk taktığınızda, şayet kuvvetli ve güncel bir virüs temizleme programına sahip değil iseniz, takılan bellekteki gizli dosyaları görüntülemek için kullanabileceğiniz bir yazılım.
Flash bellek takıldığı anda ekranımızda seçim yapabileceğimiz bir pencere çıkmakta. Bu esnada şayet bellekte virüs veya trojen var ise "Dosyaları görüntülemek için dizini aç" denildiğinde veya "bilgisayarım" simgesinden flash belleğe girdiğinizde, bellekteki virüs o anda bilgisayarınıza bulaşır. Bunu önlenmek için "İptal" diyerek açılan pencereyi kapatıyoruz. daha sonra masaüstünde simgesi bulunmakta olan "Flash Bellek Gizli dosya görüntüleme yazılımı " ile flash belleğin sürücü harfini seçiyoruz ve varsa, buradaki gizli dosyaları siliyoruz. Bu biçimde belleğimiz virüsten arınmış olur.

Not : Flash bellekte kendinize ilişkin gizli dosya var ise buna dikkat etmelisiniz. Bunun dışında bütün gizli dosyaların virüs olması garantisi yoktur.

Her ne kadar bazı dosyaların silinmemesi gerektiğini programda kayıtlı ise de , Harddisk (C:) sürücüsünde bazı gizli dosyaların silinmesi halinde, işletim sisteminizin tamamen çökebileceğinini de unutmamak gerekmektedir.

Programı indirmek için tıklayınız.

NOT:Program güncellenirse link bozulabilir.Bozulursa buradan belki ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !